You are here
Home > NEWS > A klasa w 2019!

A klasa w 2019!

Podsumowanie roku 2019 w liczbach! – klasa A.
Pod względem liczb w oficjalnych meczach o punkty nie był to zbyt udany sezon dla pierwszej drużyny Buku Rudy. Zarówno na jesień jak i na wiosńe bilans bramkowy pokazywał bramki na “minus”. Również dorobek punktowy w porównaniu z poprzednimi latami okazał się co najmniej słaby – 33 pkt w 30 meczach daje średnią zaledwie 1,1 pkt na mecz.
Zacznijmy od wiosny, gdzie zdobyliśmy 16 punktów (5 zwycięstw, 1 remis, 9 przegranych), bilans bramkowy 25-27. Na wiosnę zakończyliśmy sezon 18/19 i zajęliśmy 6 pozycję z dorobkiem 43 punktów, a bilansem bramkowym 61-52. Następiła więc przerwa między sezonami, a po przerwie ruszyliśmy z przygotowaniami do sezonu 19/20 – sezonu, gdzie raciborska klasa A stała się bardzo mocna po spadku wielu drużyn z Ligi Okręgowej.

Jesień, jak się już spodziewaliśmy była bardzo trudna, na 15 spotkań, tylko 5 razy zdobyliśmy 3 punkty, w 2 meczach punktami się dzieliliśmy, a w 8 spotkaniach uznawaliśmy wyższość rywali. Zdobyliśmy na jesień 17 punktów, z dorobkiem bramek 20-27. Rok już za Nami, ale kolejne lata miejmy nadzieję lepsze już przed Nami.