You are here
Home > NEWS > Remis na inaugurację!

Remis na inaugurację!

Dzisiaj o godz.15.00 nasi seniorzy rozpoczęli zmagania w nowym sezonie. Spotkanie w Chałupkach rozpoczęło się dobrze dla naszych zawodników, ponieważ po dobrej piłce od Łukasza Morica, Oczko Patryk zagrał wzdłuż bramki, a Oliwier Miera nie miał problemu z umieszczeniem futbolówki w bramce przeciwnika. Z biegiem czasu do głosu zaczęli dochodzić gospodarze z Chałupek i tak po kilku rzutach rożnych źle wybitych przez naszych obrońców, zawodnicy gospodarzy rozegrali piłkę na naszej połowie, po czym rajdem popisał się lewy pomocnik z Chałupek i idealnym dośrodkowaniem obsłużył kolegi z drużyny, któremu nie zostało nic innego jak tylko z najbliższej odległości umieścić futbolówkę w bramce strzeżonej przez debiutującego w rudzkich barwach Szymona Oczko. Po tej bramce, na boisku zapanował chaos, a żadna z drużyn nie potrafiła przejąć inicjatywy. Po jednej z przebijanek w środku pola dobre podanie otrzymał Patryk Oczko, który od połowy ruszył na bramkę przeciwnika i w sytuacji sam na sam zawachał się na tyle, że obrońca zdołał mu wybić piłkę spod nóg, w tej sytuacji powinno być 2:1 dla Rud. Niestety stara piłkarska prawda mówi, że niewykorzystane sytuację się mszczą i tak niestety stało się kilka minut później gdzie po dobrej kontrze zawodnicy z Chałupek wykorzystali złe wybicie w środek pola i przeprowadzili zabójczą kontrę, którą zakończyli bramką i na przerwę schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. Po przerwie można było zauważyć, że to rudzka drużyna prowadzi grę i stwarza sobie dużo więcej klarownych sytuacji. Niestety połowa ta to przede wszystkim pokaz naszej nieskuteczności, lecz po kolei. Zaczęło się od marnowania stuprocentowych sytuacji, później raziła niedokładność w ostatnim podaniu oraz kolejne “setki”, a skończyło się na zmarnowanym rzucie karnym i dobitce z kilku metrów. Zanim jednak w końcówce spotkania zmarnowaliśmy rzut karny, sygnał do walki dał Artur Bębenek, który od dawna przyzwyczaił nas, że strzały z dystansu to jego specjalność, może nie zawsze wychodzą, ale jak Garcia odda czysty strzał to powinno z tego być duże zagrożenie i tak też było w tym przypadku, ponieważ po strzale z około 25 metrów bramkarz nie miał nic do powiedzenia i  w około 75 minucie rudzka drużyna doprowadziła do remisu. Najbardziej emocjonująca była końcówka właśnie spotkania, ponieważ tak jak wspominaliśmy rzutu karnego i dobitki nie wykorzystał Mariusz Wanglorz, a z drugiej strony niewiele zabrakło żeby z około 7 metrów piłkę do siatki Oczka wpakował zawodnik gospodarzy. Podsumowując szkoda niewykorzystanych sytuacji, szczególnie tych w drugiej połowie, które mogły spokojnie przesądzić o losie spotkania. Warto pochwalić postawę zawodników za walkę mimo niekorzystnego wyniku i stworzenie sobie tak wielu sytuacji bramkowych. Mamy nadzieję, że w kolejnym meczu nasi zawodnicy nastroją lepiej celowniki i 3 punkty zostaną już we wtorek kiedy to rudzki team podejmie u siebie drużynę LKSu Studzienna.

LKS Chałupki 2 vs 2 LKS Buk Rudy
Bramki:
Miera Oliwier
Bębenek Artur

Skład:
Oczko Szymon – Żyła Michał, Morci Łukasz, Okulicki Mikołaj, Tworuszka Adam – Jendryka Mario, Bębenek Artur (Piontek Kasper 82′), Kufieta Tomasz, Oczko Patryk – Wanglorz Mariusz, Miera Oliwier (Swoboda Paweł 80′)

Rezerwa: Kalemba Szymon, Miera Beniamin, Uwara Szymon, Radler Patryk

Udostępnij:
Top

Notice: Undefined offset: 0 in /home/bukrudy/www/wordpress/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 937