You are here
Home > NEWS > Wygrana w pierwszym sparingu!

Wygrana w pierwszym sparingu!

W niedzielne popołudnie rudzcy zawodnicy po raz pierwszy w tym roku wyszli na boisko aby sprawdzić swoją formę przed zbliżającymi się rozgrywkami. Przeciwnikiem naszego zespołu była drużyna KS 94 Rachowice, która dobrze jest nam znana z występów w lidze okręgowej i aktualnie także w niej występuje. Początek spotkania to bardzo dużo nerwowości i niedokładności w poczynaniach rudzkich graczy. Duża ilość błędów i nieporozumień na boisku była zrozumiała ze względu na pierwszy kontakt z zieloną murawą naszych zawodników, lecz spowodowała, że po jednym z takich błędów w wyprowadzeniu piłki zespół z Rachowic wyszedł na prowadzenie. Po upływie około 30 minut nasza drużyna można powiedzieć przyzwyczaiła się do warunków panujących na boisku, a piłka zamiast przeszkadzać zaczęła ich słuchać co przyniosło kilka składnych akcji i klarownych sytuacji, lecz żadna z nich nie została wykorzystana, a wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej odsłony meczu nasza obrona popełniła błąd w ustawieniu, a sytuację sam na sam wykorzystał pomocnik drużyny Adama Piechockiego, tym samym podwyższając rezultat spotkania na 0:2. Bramka ta podziałała mobilizująco na naszych graczy i panowie wzięli się ostro do pracy. Mimo, że pierwsza bramka dla naszego zespołu była zwieńczeniem składnej akcji podopiecznych Beniamina Miery to naszych napastników wyręczył obrońca zespołu z Rachowic. Druga odsłona pod względem gry wyglądała naprawdę dobrze, a nasi zawodnicy z minuty na minutę się rozkręcali i do końca spotkania walczyli, aby osiągnąć korzystny rezultat w tym meczu. Efektem tego były dwie kolejne bramki, a za strzelanie zabrał się Mateusz Procek, który najpierw ruszył sam na sam z bramkarzem i ze stoickim spokojem minął go pakując piłkę do pustej bramki, a następnie strzałem zza pola karnego ustalił wynik spotkania na 3:2.

Pierwszy test mecz za nami, mimo, że wynik w spotkaniach towarzyskich to sprawa drugorzędna to trzeba pochwalić rudzką drużynę za walkę do końca spotkania. Jak na pierwsze spotkanie w tym roku gra mogła się podobać, duża ilość składnych akcji pokazuje, że forma z końca rundy nie spadła drastycznie, a wręcz przeciwnie ma się dobrze. Trzeba będzie jeszcze popracować nad niektórymi elementami gry, ponieważ bardzo dużo sytuacji niewykorzystanych jakie stwarzali sobie nasi gracze to sygnał dla trenera, że nad elementem wykończenia sytuacji musimy jeszcze popracować.

Korzystając z okazji już dziś zapraszamy na kolejny sparing naszych seniorów, który rozegrają jutro o godz. 19.30 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Rybniku, przy basenie Ruda, a przeciwnikiem naszego zespołu będzie drużyna LKS Płomień Ochojec.