You are here
Home > NEWS > Awanse i spadki – stan na 17.06!

Awanse i spadki – stan na 17.06!

Z kim zagralibyśmy w A klasie gdyby sezon już się rozpoczął?

W miniony weekend zakończyły się spotkania we wszystkich seniorskich ligach podokręgu. Na chwilę obecną znamy potencjalnych rywali w sezonie 2019/2020.
W raciborskiej klasie A w przyszłym sezonie nie zobaczymy drużyny LKS Tworków. Zespół z Tworkowa jako jedyny zajął miejsce premiowane awansem i w przyszłym sezonie rozegra swoje spotkania w Lidze Okręgowej. Za drużynę awansując zobaczymy jednego beniaminka z klasy B, którym jest zespół Odry Nieboczowy.

Z powodu reorganizacji do B klasy spada, aż 6 zespołów są to Naprzód 46 Zawada, LKS Lyski, LKS Brzezie, Górnik Pszów, Zgoda Zawada Książęca oraz LKS Raszczyce.
Do klasy A Racibórz spada także sporo drużyny z okręgówki. W przyszłym sezonie rudzkiej drużynie przyjdzie się mierzyć z KS Kornowac, Rafako Racibórz, Przyszłość Rogów, Naprzód Syrynia i Naprzód Czyżowice. To drużyny, które żegnają się z okręgówką gr. 3. Sensacyjnie do A klasy spada drużyna która zajęła 7 miejsce w Lidze Okręgowej – Zameczek Czernica. Drużyna z podokręgu Racibórz zdobywając 44 punkty żegna się z Ligą Okręgową.

Drużyny A klasy 2019/2020
KS Kornowac – spadek Liga Okręgowa
Rafako Racibórz – spadek Liga Okręgowa
Przyszłość Rogów – spadek Liga Okręgowa
Naprzód Syrynia – spadek Liga Okręgowa
Naprzód Czyżowice – spadek Liga Okręgowa
Zameczek Czernica – spadek Liga Okręgowa
KS 05 Krzanowice
LKS Studzienna
LKS Płomień Kobyla
LKS Czarni Nowa Wieś
LKS Buk Rudy
LKS Start Pietrowice Wielkie
KS Stal Kuźnia Raciborska
LKS Pawłów
LKS Chałupki
Odra Nieboczowy – awans z klasy B

Udostępnij:
Top

Notice: Undefined offset: 0 in /home/bukrudy/www/wordpress/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 937