You are here
Home > NEWS > Walka, walka i jeszcze raz walka!

Walka, walka i jeszcze raz walka!

  1. Tak w skrócie można by opisać inauhuracyjny mecz naszych seniorów na rudzkim stadionie w tym roku.

Od początku spotkania było widać w naszych szeregach duże zaangażowanie i realizację planu jaki nakreślili na to spotkanie nasi zawodnicy. Bardzo dużo przechwytów, wysoki pressing i oczekiwanie na błąd przeciwnika miały przynieść wymierny skutek w stwarzaniu sobie klarownych sytuacji i częściowo przyniósł. Z błędów przeciwnika stworzyliśmy sobie kilka sytuacji, lecz tak naprawdę najlepsze sytuacje nasi seniorzy mieli po szybkich atakach. Niestety bral skuteczności nie pozwolił na zdobycie bramki, a dużo nie brakowało i do przerwy mogliśmy także przegrywać. Te zdarzenia były spowodowane bardzo prostymi stratami w środku pola oraz brakiem krycia przy stałych fragmentach przeciwnika. Raz piłka znalazła sie także w siatce bramki strzeżonej przez Morgałę, lecz na masze szczęście sędzia liniowy dopatrzył sie pozycji spalonej przeciwnika. Wydaję sie więc, że działo się dużo i pierwsza odsłona meczu mimo, że zakonczona bezbramkowym remisem mogła się podobać.

Po zmianie stron można było zauważyć, że z minuty na minutę naszemu przeciwnikowi zaczyna brakować sił, a coraz czesciej do głosu dochodzą rudzcy zawodnicy. Tak właśnie w okolicy 70 minuty meczu stało się to na co wszyscy czekaliśmy. Do piłki na skrzydle dopadł Mateusz Procek dograł wzdłuż bramki, a akcję zamknął spokojnyn strzałem Oczko Patryk. Na nowej tablicy wyników po raz pierwszy pojawiła sie bramka dla rudzkiego zespołu, a jej operator jeszcze nie zdążył odłożyć pilot do jej sterowania, a ponownie mógł zmienić wynik. Po doslownie minucie na skrzydle popedził Tworuszka Adam i centrostrzałem zaskoczył bramkarza gości, ktory wypuścił piłkę, a Mariusz Wanglorz przytomnie wpakował piłkę do siatki. Goście tylko raz poważnie zagrozili w drugiej połowie naszej bramce, lecz strzał z 16 metrów obronił nasz bramkarz. Do końca spotkania rudzki zespół kontrolował sytuację na boisku i niewiele brakowało by wynik był wyższy.

W ten oto sposób wygrywamy pierwsze spotkanie w tej rundzie i mamy nadzieję, że jest to dobry prognostyk na kolejne!

Brawo LKS Buk Rudy ⚽💪

Udostępnij:
Top

Notice: Undefined offset: 0 in /home/bukrudy/www/wordpress/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 937