LKS BUK RUDY – strona oficjalna

Realizacja programu „Sport dla wszystkich”

Od 1 maja 2023 roku LKS Buk Rudy rozpoczął prace realizujące zadanie „Buk Rudy – Mały Klub dążący do wielkich osiągnięć” w ramach zadania Upowszechnianie sportu w środowisku wiejskim organizowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Pierwszym punktem wybranego projektu była organizacja turnieju piłkarskiego GwardiaCup. którego nazwa nawiązuje do historycznego miana rudzkiego klubu w latach 40 ubiegłego wieku. W organizowanym 3 czerwca rozgrywkach udział wzięło 14 drużyn co przeniosło się na występ 144 zawodników. Zgromadzeni kibice mogli zobaczyć aż 172 zdobyte bramki
W roczniku 2015 rozgrywki prowadzono bez końcowej klasyfikacji i systemem każdy z każdym. Uczestnikami turnieju były drużyny UKS 9 Football Academy Kędzierzyn-Koźle, TKKF Zuch Orzepowice, KS Świerklany I, KS Świerklany II, LKS Buk Rudy Dziewczyny, LKS Buk Rudy Chłopcy
W roczniku 2012 uczestniczyły drużyny UKS 9 Football Academy Kędzierzyn-Koźle, LKS 35 Gierałtowice, Pasjonaci futbolu – „UKS RUPTAWA”, Victoria Pilchowice, Gminny Młodzieżowy Klub Sportowy Nędza, LKS BUK RUDY I, LKS BUK RUDY II, LKS BUK RUDY III.
Pierwsza runda rozgrywek odbyła się systemem pucharowym. Do dalszej fazy awansowały dwie najlepsze drużyny. Pozostałe ekipy walczyły o miejsce 5-8.
Po półfinałowych bojach do wielkiego finału awansowały drużyny z Kędzierzyna-Koźla oraz Gierałtowic. W meczu o trzecie miejsce zespół UKS Ruptawa pokonał 2:1 Victorię Pilchowice. W wielkim finale drużyna UKS 9 Football Academy Kędzierzyn Koźle pokonała 5:2 LKS 35 Gierałtowice.
Warto dodać, że po analizie wszystkich wyników GwardiaCup 2023 został zdominowany przez UKS 9 Football Academy Kędzierzyn-Koźle w obu rocznikach 2012 i 2015 prezentując dobry i ofensywny styl gry.
W tym szczególnym dniu udział wzięła, także rudzka drużyna Skrzatów z rocznika 2017-2019. W pokazowym meczu zmierzyli się z drużyną KS Rafako Racibórz. Dla wielu naszych chłopaków było to pierwsze spotkanie. Ogromna radość z gry jaką mogli czerpać nasi chłopcy i nasza radość widząc w akcji Marcela, Aleksa, Leona, Piotrka, Bartka, Ignasia, Michała, Adasia czy Natana.
Uczestnicy turnieju mogli korzystać z przygotowanych atrakcji:
– malowanie twarzy i kolorowe warkoczyki przygotowane przez Świetlica Wiejska w Rudach
– pokaz wozu strażackiego wykonany przez OSP Jankowice
– pokaz radiowozu przez Komisariat Policji w Kuźni Raciborskiej
– stoisko przygotowane przez Nadleśnictwo Rudy Raciborskie, Lasy Państwowe
– dmuchany zamek i zjeżdżalnia przygotowane przez Wynajem Zamków Dmuchanych z Rybnika
Druga część projektu zrealizowana została 7 czerwca podczas wspólnego treningu rodzice i dzieci. Ponad 120 uczestników wzięło udział w treningu organizowanym przez LKS Buk Rudy. Zajęcia prowadzone przez trenerów naszej akademii. Wiele radości i zaangażowania zarówno po stronie dzieci, jak i rodziców. Całość wydarzenia zakończyliśmy wspólnym integracyjnym ogniskiem.
Dziękujemy wszystkim za udział i pomoc w organizacji wydarzenia
Realizacja projektu zakończy się 30 września. Uzyskane doświadczenie przez zarząd, trenerów i zawodników na pewno zaprocentuje w przyszłości.