LKS BUK RUDY – strona oficjalna

Podsumowanie projektu Sport dla Wszystkich

Od 16 maja LKS Buk Rudy rozpoczął prace realizujące zadanie „Buk Rudy – Mały Klub dążący do wielkich osiągnięć” w ramach programu Sport dla Wszystkich organizowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

6 czerwca zorganizowaliśmy główny punkt zadania „Ćwiczymy razem”. Najpierw wybraliśmy się na wycieczkę kolejką wąskotorową do pobliskiej Stanicy. Dzięki uprzejmości Dyrektora Zabytkowej Stacji Kolei Wąskotorowej w Rudach dzieci wraz ze swoimi rodzicami mogli podziwiać piękno rudzkich lasów.

Następnie przenieśliśmy się na stadion LKS Buk Rudy gdzie odbył się bardzo nietypowy trening – każde dziecko trenowało ze swoim rodzicem. Pięknie się patrzyło jak cały rudzki obiekt wypełnił się piłkarzami, młodszymi i trochę starszymi. Zawodnicy mogli wypróbować nowo zakupiony sprzęt na potrzeby realizacji treningu – matę do ćwiczenia celności, skakanki, tunele dla maluchów oraz piłki gimnastyczne. Po jednostce treningowej odbyło się spotkanie integracyjne przy wspólnym grillu i ognisku dla wszystkich uczestników turnieju (zawodników, rodziców, trenerów, zarządu oraz wolontariuszy).

Kolejne zadanie do wykonania w ramach projektu nosiło nazwę „Systematycznie do celu”.

Trenerzy przygotowali plan zajęć na cały tydzień, który został realizowany przez zespół w dniach 9-13 sierpnia. W zajęciach udział wzięło w sumie 26 zawodników. Z czego 19 zawodników uczestniczyło w wszystkich jednostkach. Zawodnicy starannie wypełniali powierzone zadania, podnosząc swoje umiejętności i wykazując duże zaangażowanie.

Realizacja projektu zakończyła się 30 września. Uzyskane doświadczenie przez zarząd, trenerów i zawodników na pewno zaprocentuje w przyszłości.